زودانزالی و هر چیزی که باید درباره ی آن بدانید

درباره ی زودانزالی

زود انزالی اختلالی است که در مردان موجب انزال زود رس می شود. این اختلال در فرد پس از انجام رابطه جنسی کوتاه  و یا حتی بدون شروع رابطه جنسی و بدون کنترل فرد اتفاق می افتد. در برخی موارد زود انزالی به دلیل افسردگی، بیماری و … اتفاق می افتد. این اختلال به محض ایجاد نیازمند درمان است. عدم درمان انزال زود رس موجب اختلاف بین زوجین و اختلالات روانی در مردان می شود. پس لازم است فرد بلافاصله پس از درک این اختلال نسبت به درمان آن اقدام نماید.

زود انزالی چیست

در ابتدا لازم است بدانید زود انزالی چیست! فرد نرمال پس از شروع رابطه جنسی و تحریک در مدت زمان خاصی پروسه انزال و اتمام رابطه جنسی را طی می کند. در صورتی که این مدت زمان بسیار کوتاه باشد و فرد قبل از مدت زمان استاندارد دچار انزال می شود. مدت زمان استاندارد انزال در هر زوج متفاوت است و عدد مشخصی معین نشده. این اختلال به وضوح برای خود شخص قابل درک است. این اختلال نیازمند درمان به وسیله مشاورین سکسولوژی یا متخصصین مسائل جنسی است. چرا که عدم درمان این اختلال موجب سردی و اختلاف میان زوجین است و میزان بسیار زیادی از طلاق ها به دلیل این اختلال است.

زود انزالی چگونه درمان می شود

درمان انزال زودرس نیازمند تشخیص علل ایجاد کننده زود آن در فرد است. تقریبا در 90% موارد با کشف علل احتمالی این اختلال  و برطرف نمودن آن ها زود انزالی درمان می گردد. در ادامه این مقاله به موارد رایجی که ایجاد کننده زود انزالی است اشاره خواهیم کرد.

استفاده از مشروبات الکلی بخشی از علل انزال زودرس محسوب می شود. معمولا افرادی که به صورت مکرر از مشروبات الکلی استفاده می نمایند دچار این اختلال می شوند. این اختلال با قطع مصرف الکل بهبود می یابد.

استفاده از دخانیات و مواد مخدر از علل ایجاد انزال زود رس است که با ترک آن بهبودی حاصل می گردد.

در مواردی که فرد به دلیل حساسیت بسیار زیاد در قسمت آلت تناسلی در مدت زمان کوتاه دچار انزال می گردد، استفاده از کاندوم هایی که آغشته به اسپری تاخیری می باشد توصیه می گردد. همچنین استفاده از کاندوم های قطور به جهت کاهش میزان انتقال این حس توصیه می گردد.

در مواردی که فرد دچار  افسردگی، استرس، عدم تمرکز و اختلالات روحی است، انجام مشاوره و درمان این اختلالات از مهم ترین اقدامات رفع زود انزالی است.

استفاده از داروهای خاص جهت به تاخیر انداختن زمان انزال یکی از روش هایی است که در صورت عدم بهبود زود انزالی به موارد قبل توصیه می شود. استفاده از کرم، اسپری به صورت موضعی نیز از موثر ترین درمان های زود انزالی محسوب می شود که البته لازم است با توصیه پزشک استفاده گردد.

  • مرکز ایران رفلکسولوژی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *