درمان دیابت به روش گیاهی و طب سنتی

بیماری دیابت یکی از اختلالاتی است که با برهم خوردن نظم بدن در تولید انسولین ایجاد می شود.انسولین در واقع همان هورمون مبدل قند و نشاسته به انرژی است. در صورتی که میزان انسولین مورد نیاز بدن بر اساس مقدار قند و نشاسته دریافتی ترشح نشود میزان قند خون افراد افزایش یافته و خطرات و بیماری هایی ایجاد می نماید. ابتلا به دیابت با زمینه ژنتیکی و غیر ژنتیکی بروز می کند. دیابت به دلیل آن که زمینه ساز ابتلا به بیماری های خطرناکی است به شدت نیازمند کنترل و درمان است. در ادامه در خصوص درمان دیابت توضیحاتی ارایه خواهیم داد.

عواقب بی توجهی به دیابت

دیابت از جمله بیماری هایی است که علاوه بر اختلالاتی که خود در بدن ایجاد می نماید زمینه ساز بیماری های خطرناک دیگر نیز می باشد. عواقب بی توجهی به دیابت ابتلا به بیماری های قلبی عروقی، قانقاریا (بیماری که موجب از دست دادن عضوی از بدن می شود و به صورت پیش رونده در قسمت های دیگر بدن نیز افزایش می یابد) اختلالات بسیار در گوش، بینایی، بهبود زخم، سیستم ایمنی و… است. پس لازم است در صورت ابتلا به دیابت و یا دریافت زنگ خطر ابتلا به آن فورا نسبت به درمان و کنترل دیابت اقدام نمایید.

روش های درمان و کنترل دیابت

روش های گوناگونی جهت کنترل و درمان دیابت وجود دارد. در این مقاله به درمان های گیاهی و طبیعی آن خواهیم پرداخت.

آلوئه ورا داروی درمان دیابت

از بهترین گیاهان درمانی دیابت می توان به  آلوئه ورا اشاره کرد. ژل آلوئه ورا دارای خواص فوق العاده در کنترل میزان قند خون است. استفاده از ژل طبیعی آن و همچنین شیره خشک شده آلوئه ورا داروی درمان دیابت است.

بامیه داروی درمان دیابت

بامیه نوعی گیاه مخروطی شکل سبز رنگ است که می توانید آن را به صورت خام و خیس خورده در آب مصرف نمایید. مصرف بامیه پخته شده نیز مفید است اما خواص مصرف خام آن در درمان دیابت فوق العاده است.

دارچین داروی درمان دیابت

دارچین از ادویه های مفیدی است که به جهت افزایش سوخت و ساز مورد توجه قرار گرفته است. دارچین توانایی چند برابر نمودن تبدیل گلوکز به انرژی را دارد. این ادویه مفید مانع ایجاد رادیکال های آزاد خطرناک می شود.

سیر و پیاز داروی درمان دیابت

سیر و پیاز هردو جزو دارو های درمان دیابت محسوب می شوند. پیاز در سوخت و ساز گلوکز در کبد اثرگذاری فوق العاده ای دارد. سیر نیز موجب بازسازی و ترمیم سلول های لوز المعده و تحریک آن ها به ترشح انسولین می شود.

تخم شنبلیله داروی درمان دیابت

تخم شنبلیله را در آب خیسانده و پس از یکروز مصرف نموده و آن را بجوید. این گیاه میزان گیرنده های انسولین در گلبول های قرمز را افزایش می دهد و بر همین اساس قند خون را کنترل می نماید.

1 دیدگاه برای “درمان دیابت به روش گیاهی و طب سنتی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *