افزایش سوخت و ساز بدن چطور ممکن است

جالب است بدانید که روش هایی وجود دارد تا بتوانید سوخت و ساز بدن را افزایش دهید. احتمالا تعداد زیادی از شما عزیزان مایلید بدانید بدانید چگونه با افزایش سوخت و ساز بدن لاغر شوید؟ در ادامه مقاله به توضیح روش های افزایش سوخت و ساز بدن خواهیم پرداخت. سوخت و ساز بالا موجب می شود چربی انباشته در بدن ایجاد نشود و در نتیجه بدن دچار چاقی نمی شود و فرد به مرور با رعایت رژیم غذایی خاص و کم کالری لاغر می شود.

مصرف چای سبز و افزایش سوخت و ساز

جالب است بدانید نوشیدن سه فنجان چای سبز در طول روز می تواند میزان سوخت و ساز بدن را تا 10% افزایش دهد.

ورزش های هوازی و افزایش سوخت و ساز

ورزش های هوازی یکی از بهترین روش های بیشتر کردن سوخت و ساز بدن محسوب می شود. انجام ورزش هایی که میزان اکسیژن بدن را افزایش می دهد موجب سوخت و ساز و تبدیل چربی و قند به انرژی شده و همین امر از چربی های انباشته می کاهد.

مصرف امگا3 یا غذاهای دریایی و افزایش سوخت و ساز

مصرف امگا3 و غذاهای دریایی موجب می شود مدت زمان هضم افزایش یافته و زمان گرسنگی در فرد افزایش می یابد. فرد در هنگام مصرف غذاهای دریایی مدت زمان بیشتری احساس سیری دارد و موازی با بالا رفتن سوخت و ساز بدن وی لاغری حاصل می گردد.

مصرف پروتئین و افزایش سوخت و ساز

مصرف پروتئین در مدت زمان رژیم لاغری موجب می شود بدن برای هضم آن میزان پروتئین انرژی بیشتری مصرف  نموده و در نتیجه گرمای بیشتری تولید نماید. با طی شدن این پروسه سوخت و ساز بدن افزایش یافته و فرد  به مرور دچار کاهش وزن و تناسب اندام می شود.

ترک مصرف کربوهیدرات و افزایش سوخت و ساز

استفاده از کربوهیدرات به جهت کندی سوخت و ساز موجب افزایش تجمع چربی ها می شود. با کاهش مصرف کربوهیدرات میزان تجمع چربی ها کاهش یافته و کاهش وزن صورت می گیرد.

مصرف شربت آبلیمو بدون شکر و افزایش سوخت و ساز

با مصرف لیموی تازه می توانید ترکیب مفیدی از آب و آبلیمو ایجاد نمایید که ضمن سم زدایی بدن و خواص فراوان موجب افزایش میزان سوخت و ساز بدن شده و به مرور کاهش وزن را در فرد رقم می زند.

مصرف میان وعده و افزایش سوخت و ساز

احتمالا  اگر تا کنون به پزشک متخصص  تغذیه مراجعه نموده باشید توصیه وی مبنی بر استفاده از میان وعده و یا افزایش تعداد  وعده های غذایی و تقسیم غذا در این وعده ها را شنیده اید. علت این توصیه همین پارامتر افزایش سوخت و ساز است که با افزایش تعداد وعده های غذایی سوخت و ساز بدن نیز افزایش یافته و به راحتی کاهش وزن پیدا خواهید کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *