سردرد میگرنی چیست و چه علائم و دلایلی دارد؟

سردرد های میگرنی یکی از شایع ترین علل ایجاد سردرد در بزرگسالان است. سردرد های میگرنی با حالتی نبض دار در فرد ایجاد می شود و گاهاً به صورت حمله میگرنی ایجاد می شود. در این نوع سردرد که علل اصلی آن هنوز به طور دقیق مشخص نشده فرد با احساس درد شدید در ناحیه سر پیشانی و چشم ها همراه با حساسیت به نور و روشنایی به پزشک مراجعه می کند. در افراد مبتلا به میگرن شیوع حساسیت به غذا، ادویه و حتی شرایط روحی تشدید کننده یا ایجاد کننده سردرد میگرنی است. در ادامه به بررسی بیشتر سردرد میگرنی خواهیم پرداخت.

علائم سردرد میگرنی

تقریبا می توان گفت اکثر سردرد های میگرنی دارای نشانه های درد در ناحیه شقیقه ها و چشم ها می باشد. از علائم بارز این سردرد احساس فشار و درد در ناحیه چشم است در حدی که با مشاهده نور سردرد افزایش یافته و فرد تحمل نور را ندارد. از دیگر علائم سردرد میگرنی تهوع به همراه سردرد است در حدی که مصرف قرص نیز در مواردی امکان پذیر نیست.

مقدمه سردرد میگرنی

تقریبا تعداد بسیاری از افراد مبتلا به میگرن یک روز قبل از حمله میگرنی شاهد تغییرات خلق و خو، احساسات، افسردگی، زود رنجی و احساساتی از این قبیل هستند. همچنین احساس خستگی و کوفتگی بیش از حد و بی حوصلگی و خمیازه های مداوم از مقدمه های سردرد میگرنی است که فرد با مشاهده آن می تواند نسبت به همراه داشتن دارو و… جهت مقابله و تسکین سردرد  اقدام نماید.

چرا سردرد میگرنی ایجاد می شود؟

تا این جا علائمی از شروع سردرد های میگرنی را مطالعه نمودید اما سوالی که مطرح است این است که چرا سردرد میگرنی ایجاد می شود؟ علت اصلی ایجاد درد در ناحیه سر با این عوارض چیست؟ پاسخ این سوالات به پارامتر های مختلفی مرتبط است که در ادامه خواهید خواند:

حمله میگرنی -در معرض نور شدید

یکی از علل ایجاد سردرد میگرنی در معرض نور شدید بودن است. تقریبا بسیاری از افراد که با دستگاه جوشکاری سر و کار دارند دچار سردرد میگرنی هستند.

حمله میگرنی – تغییرات هورمونی

سردرد های میگرنی حاصل التهاباتی است که در رگ ها و سر ایجاد می شود. اختلالات هورمونی و تغییرات آن تاثیر مستقیمی در بروز سردرد میگرنی دارد. این سردرد در دوران قاعدگی بیشتر اتفاق می افتد.

حمله میگرنی – مواد غذایی خاص

افراد بسیاری وجود دارند که پس از ابتلا به میگرن تغذیه خود را بررسی نموده و به این نتیجه رسیده اند که مصرف برخی خوراکی ها مانند فست فود ها، سیر، پیاز، ادویه جات و… موجب می شود ساعاتی پس از آن دچار سردرد های میگرنی شوند. پس اجتناب از مصرف این خوراکی ها برابر با کاهش احتمال وقوع سردرد های میگرنی است

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *