رابطه ی جنسی چه تاثیری برا سلامت روح و جسمتان دارد؟

رابطه ی جنسی یک رابطه ی ذاتی و نهادینه در وجود انسان هاست که با عشق آمیخته شده و پاسخگوی نیاز جنسی و میل به زاد آوری است، اما تنها مزایای یک رابطه جنسی به این جا ختم نمی شود. رابطه ی جنسی ارتباط مستقیمی با سلامت روح و روان و جسم شما دارد. میخواهیم در این مقاله به تاثیر رابطه ی جنسی بر سلامت روان و جسمتان بپردازیم.

رابطه جنسی بدنتان را مقاوم می کند

ئکتر ایوان فولبریت متخصص سلامت جنسی عقیده دارد که افرادی که از نظر جنسی فعال هستند کم تر درگیر بیماری های ساده می شوند.
افرادی که رابطه جنسی منظم و ادامه داری دارند میتوانند نسبت به دیگران بدن سالم تری داشته باشند چرا که بدنشان مقابل میکروب ها و ویروس های ساده تر بیمار نمی شود و مقاوم تر است. در دانشکده ویلکز تحقیقاتی شد که طی آن به این نتیجه رسیدند که دانشجویانی که رابطه جنسی منظم درهفته دارند سطح بیشتری از پادتن ها را در بدن دارند.
البته این مسئله بدین منظور نیست که تنها رابطه جنسی را عالم سلامت بدانید بلکه باید از دیگر مواردی که باعث تقویت سیستم ایمنی شماست استفاده کنید، مثل:
تغذیه ی سالم
فعالیت مداوم ورزشی و بدنی
واکسیناسیون منظم
خواب کافی

میل جنسیتان بیشتر می شود

یک رابطه ی پر شور و منظم جنسی شما را از نظر جنسی گرم و آماده می کند و اجازه نمیدهد که زندگیتان رو به سردی رود، هرچه رابطه جنسی بیشتر باشد جسم و روان شما برای روابط بعدی آماده تر است و احساس بهتری دارد.
پس به همین ترتیب، اگر رابطه تان را کم کنید به مرور زمان روز به روز سرد تر از گذشته خواهید شد.

بی اختیاری ادرار

رابطه جنسی منظم باعث تقویت عضلات کف لگن خواهد شد، بی اختیاری ادرار مشکلی است که در 30 درصد زنان در دوره ای از زندگی آنان اتفاق می افتد، زمانی که عضلات کف لگن تقویت شود تا حد بسیار زیادی بی اختیاری ادرار کاهش می یابد.
فشار خون کنترل می شود
بین رابطه جنسی و فشار خون ارتباط معکوسی وجود دارد به این معنا که با رابطه ی جنسی فشار خون سیستولیک شما کاهش می یابد.

رابطه جنسی یک ورزش است

رابطه جنسی شما را به فعالیت بسیار زیاد کالری سوز وادار میکند و به همین دلیل درست مثل یک ورزش عمل می کند، در هر دقیقه از رابطه جنسی 5 کالری سوزانده می شود.
تداوم د ررابطه ی جنسی درست مثل تداوم در ورزش های دیگر باعث تقویت مزایای آن خواهد شد، طی رابطه جنسی ضربان قلب تا حد زیادی افزایش یافته و عضلات زیادی به کار گرفته می شوند.
در مقالات بعدی مزایای دیگر رابطه جنسی را خواهید خواند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *